1.10.2013 - Florbal Stonava - SK Stonava 9:13 (4:1, 0:3, 2:3, 3:6)

Narychlo svolaný zápas jsme odehráli jen v devíti lidech, sestava však byla kvalitní.

Utkání jsme nezačali dobře, Michal Kozieł ztratil míček na půlící čáře a následné přečíslení 3 na 1 skončilo brankou. Za 2 minuty jsme srovnali. Michal Gąsior získal míček, nahrál Jiřímu Wawrzykovi, který se trefil poprvé. Oba si spolupráci zopakovali ve 14. minutě. Gąsior nahrával zpoza brány, Wawrzyk tečoval do brány - 2:1. V 16. minutě Tomasz Machowski nahrával na Marka Dovicu, který pohotově zavěsil - 3:1. Za další minutu jsme vedli o 3 branky! Adam Nalewajka posunul míček na Wawrzyka, který využil většího prostoru a tvrdou střelou dovršil hattrick.

Druhá část nám nevyšla. Nalewajka nepokryl nabíhajícího útočníka a bylo to 4:2. Pak se dlouho hrálo bez branek, až se dvakrát prosadil soupeř. Nejprve se nechali vyšachovat Nalewajka s Andruškou, pak SK využilo přečíslení 3 na 2 - 4:4.

Naštěstí jsme měli Wawrzyka, který zachytil výhoz Michala Kozieła a po úniku skóroval - 5:4. Jenže florbalisté SK Stonava třemi brankami výsledek otočili. Nejprve využili rychlý protiútok, pak skórovali přes Nalewajku při přečíslení 3 na 2 a následně po ztrátě Kuse zvýšili na 5:7. My jsme snížili po akci Wawrzyka s Gąsiorem - 6:7.

Poslední část se hrála na 30 minut! Hned na začátku jsme srovnali. Dnes výborný Wawrzyk zakončil akci Kozieła. Následovalo však hladové období, kdy jsme neproměnili pár vyložených šancí a soupeř nekompromisně trestal. Vše odstartoval vlastní gól Andrušky, následovala střela ze zákrytu a chyba Fukaly a rázem to bylo 7:10. Sice jsme snížili zásluhou Dovicy, který se prosadil z trestňáku, soupeř ale znovu odskočil na rozdíl 3 branek - 8:11. Dovica pak ještě proměnil pobídku Andrušky, ale další dvě branky v naší síti znamenaly konečný výsledek 9:13.

Utkání jsme po zásluze prohráli. Oproti minulému zápasu jsme se výrazně zlepšili v útoku, tradičně nás držel Fukala, obrana však tentokrát nezářila. Pro náš tým další dobrá zkušenost.

00:53 - SK Stonava - 0:1
03:21 - Wawrzyk Jiří (Gąsior Michal) - 1:1
13:14 - Wawrzyk Jiří (Gąsior Michal) - 2:1
15:42 - Dovica Marek (Machowski Tomasz) - 3:1
16:35 - Wawrzyk Jiří (Nalewajka Adam) - 4:1
23:07 - SK Stonava - 4:2
36:09 - SK Stonava - 4:3
37:59 - SK Stonava - 4:4