10.9.2013 - Florbal Stonava - SK Stonava 2:9 (0:1, 0:3, 1:2, 1:3)

Spolupráce s SK Stonava se prohlubuje. Po týdnu jsme hráli další zápas. K sestavě deseti hráčů se přidal i novic Dominik Folwarczny, jinak čerstvý juniorský reprezentant.

Stonava nastoupila v silnější sestavě, nám naopak chyběly čtyři útočné opory. Herní rozdíl byl znát. SK mělo na vrch hned od počátku, i když i my jsme párkrát zahrozili. První branku jsme inkasovali ve 14. minutě, kdy střelu nechtěně tečoval Blus.

Druhá část probíhala v podobném duchu. Špatným střídáním jsme soupeři darovali dvoubrankový náskok a do konce pomyslné druhé části vyšachovali snajpři SK naši obranu ještě dvakrát.

Ve 43. minutě přišla i naše chvíle. Míčku se zmocnil Folwarczny a svůj únik proměnil - 1:4. Jenže ani tuto čtvrtinu jsme nevyhráli a znova dvakrát inkasovali.

V 63. minutě SK (opět) těžilo z našeho příliš odvážného napadání a následné přečíslení 3 na 2 využilo kombinací do prázdné brány - 1:7. V 70. minutě přišla naše druhá a poslední radost. Wawrzyk vybojoval míček, který se dostal k Folwarcznému a ten prostřelil gólmana SK. Na náš gól reagoval soupeř dalšími dvěma brankami, což znamenalo konečný výsledek 2:9.

Utkání ukázalo reálné rozložení sil mezi námi a „profíky“ z SK. Všichni hráli s maximálním nasazením, ale na lepší výsledek to nestačilo. Konečné skóre mohlo vypadat i hůř, naštěstí náš brankář prokázal své kvality. Bylo to pro nás poučné utkání. Proti takovým soupeřům musíme hrát ze zajištěné obrany a nepouštět se do bezhlavého napadání.

13:12 - SK Stonava - 0:1
26:44 - SK Stonava - 0:2
29:39 - SK Stonava - 0:3
39:41 - SK Stonava - 0:4
42:04 - Folwarczny Dominik (bez asistence) - 1:4
49:58 - SK Stonava - 1:5
54:27 - SK Stonava - 1:6
62:19 - SK Stonava - 1:7