13.10.2013 - Florbal Stonava - Fencers Havířov 10:4 (1:1, 3:1, 5:1, 1:1)

V neděli jsme si domluvili přátelské utkání s dosud neznámým celkem Fencers Havířov. V sestavě došlo na poslední chvíli k několika změnám. Filipa Jungu nahradil Marek Wróbel, v bráně místo Daniela Fukaly nastoupil Jakub Kotucz. Další komplikací byla neúčast Jiřího Wawrzyka, který nestihl dorazit z fotbalového zápasu, na kterém byl jako rozhodčí.

Soupeř nás v první čtvrtině zatlačil, napadal naší rozehrávku a my jsme se spíše bránili a podnikali útočné výpady. Přesto jsme šli do vedení. Ve 13. minutě Marek Dovica rychle rozehrál trestný hod na Michala Gąsiora, který sám před bránou měl dostatek času přesně zacílit - 1:0. Soupeř díky naši nedůslednosti hned v zápětí srovnal.

Ve druhé části se trochu sporným gólem dostal soupeř do vedení 1:2. Srovnání přinesla akce Dovicy z 29. minuty, kdy jeho křížný pas našel nabíhajícího Gabzdyla - 2:2. Ani ne o minutu později jsme už vedli. Dovica získal v obraně míček a po samostatné akci skóroval - 3:2. Ve 39. minutě zužitkoval dlouhou přihrávku Nalewajky opět Dovica, poradil si s obráncem i s brankářem a zvýšil na 4:2.

Další naše branky padly jako přes kopírák. Ve 47. a 48. minutě se trefil 2x Gąsior po nahrávkách Dovicy a rázem jsme vedli 6:2. Když v 52. minutě Nalewajka na svém útočném výletu našel před bránou Dovicu, bylo rozhodnuto. Soupeř následně snížil po pěkně kombinaci do prázdné brány na 7:3, ale branka Gabzdyla a bekhend Wróbla po chybě obránce Fencers, znamenaly naše vedení 9:3.

Poslední část se hrála na 10 minut. Nejprve Gąsior potrestal špatnou rozehrávku Fencers a následně soupeř šťastným gólem, kdy Kotucz neudržel nahození z rohu, uzavřel skóre utkání na 10:4.

Zápas jsme po zásluze vyhráli. V obraně jsme pracovali svědomitě, občasné chyby vyřešil výborně chytající Kotucz. V útoku řádila hlavně dvojice Dovica-Gąsior.