14.7.2013 - Florbal Stonava - 1. FbK Eagles Orlová 12:6 (3:1, 1:1, 5:3, 3:1)

V prvním letní přáteláků nás čekal velmi těžký soupeř - A team Eagles Orlová, který hraje Moravskoslezský přebor mužů. I proto jsme postavili nejsilnější možnou sestavu, poprvé s Markem Dovicou. Zajímavostí bylo, že za Eagles nastoupil v bráně náš Tomasz Chorzempa.

Úvod utkání jsme nezvládli a ve 4. minutě inkasovali po rychlé akci soupeře. Srovnání jsme se dočkali v 11. minutě. Dovica převzal přihrávku od Bluse, dostal se přes obránce, zmátl gólmana a zasunul do prázdné brány - 1:1. Do vedení nás dostal opět Dovica, který využil chyby v obraně hostů (14. minuta). V 16. minutě jsme vedli o dvě branky. Michal Gąsior oběhl bránu a jeho střelu si obránce srazil do brány.

V úvodu druhé čtvrtiny jsme opět inkasovali. Nepřesnou rozehrávku potrestali hosté střelou mezi Fukalovy nohy - 3:2. Naše hra byla dobrá, ale v koncovce se nám tolik nedařilo. Až ve 34. minutě našel Daněk obloučkem Gąsiora, který po kličce vystřelil do protipohybu Chorzempy - 4:2.

A do třetice stejná písnička. Úvod čtvrtiny = branka soupeře. Ve 43. minutě po rychlém protiútoku a střele do víka byl stav 4:3. Naštěstí jsme rychle odpověděli. Nejprve Kožusznik nahrál Dovicovi, který střelou do víka zvýšil a vzápětí ho napodobil Blus - 6:3. Soupeř hned vzápětí snížil. Rychlou kombinaci zakončil další střelou pod víko - 6:4. V 51. minutě se prosadil GąsiorJiří Wawrzyk se vymanil z obležení v rohu a našel před bránou volného Gąsiora. Eagles znovu odpověděli - 7:5. Jenže byl to opět Dovica, kterého na středu našel Kožusznik - 8:5. Těsně před koncem 3. části jsme přidali ještě jednu branku. Soupeřův faul potrestal po trestném hodu Kožusznik - 9:5.

Po domluvě jsme si přidali ještě další dvacetiminutovku. V 67. minutě rozehrál Fukala na Kozieła, který svůj únik sice neproměnil, ale k vyraženému míčku se dostal jako první a dotlačil ho za záda gólmana Eagles - 10:5. Za chvíli se prosadili naposled hosté, kteří předvedli co je to důraz před bránou - 10:6. Další branku jsme přidali v 73. minutě. Wawrzyk se nenechal odstavit a doklepl střelu Kozieła - 11:6. O chvíli později Kus nahrával Dovicovi a ten uzavřel skóre utkání.

Utkání jsme zvládli nad očekávání. Soupeř byl sice techničtější, my jsme jej však předčili bojovností a tahem na bránu. Když nás podpořil i gólman, nemohli jsme prohrát. V poslední části nastoupil místo Dominika Andrušky Kristián Růža, který tak zaznamenal první start v našich barvách.

03:09 - Eagles Orlová - 0:1
10:14 - Dovica Marek (Blus Pavel) - 1:1
13:17 - Dovica Marek (bez asistence) - 2:1
15:06 - Gąsior Michal (bez asistence) - 3:1
23:13 - Eagles Orlová - 3:2
33:48 - Gąsior Michal (Daněk Aleš) - 4:2
42:34 - Eagles Orlová - 4:3
44:49 - Dovica Marek (Kožusznik Marek) - 5:3