14.9.2012 - Bílý tým - Černý tým 14:8 (1:3, 7:0, 2:2, 4:3)

I naše druhé utkání bylo poznamenáno absencemi. Bílému týmu chybělo 5 hráčů, a jelikož se nenašel nikdo, kdo by si chtěl zpestřit pátek kvalitním florbalem, museli hrát v pěti. Jejich šestý hráč nastoupil v bráně černých, kde chyběl brankář Tomasz Chorzempa. Ani v černém týmu nebyla účast o mnoho lepší – jen šest hráčů v poli. Naštěstí černí sehnali střeleckou posilu, bývalého hráče týmu Butchers Horní Suchá a od nedávna občana obce Stonava – Romana Miczku. Ačkoli se už pár let florbalu nevěnuje, podařilo se ho zlanařit do našich řad.
První čtvrtinu začali lépe bílí, kteří se po kombinaci ujali vedení zásluhou Stanislava Michalce – 1:0. Černý tým se rozjížděl pomaleji, ale také hrozil nebezpečnými střelami. Ujala se ta z 9. minuty, kdy svou první branku vsítil Miczka – 1:1. Střílení branek bylo vždycky v jeho popisu práce a instinkt střelce se v něm znovu brzy probudil. Dokázala to hned následující minuta, kdy po akci celého útoku skóroval podruhé – 1:2. Bílí dobře bránili a vyráželi do protiútoků. Ale branky se nedočkali. Jejich spoluhráč Pavel Blus, který tentokrát nastoupil v bráně černých, spolehlivě čapal střelu za střelou. Na druhé straně se dostal do provozní teploty Miczka, který si jen tak mimochodem završil čistý hattrick. Sedm sekund před koncem čtvrtiny po nahrávce Marka Wróbla prostřelil Daniela Fukalu – 1:3.
Druhá čtvrtina začala pro černé špatně. Ve 23. minutě Tomáš Neuwirth využil přihrávku Michala Kozieła zpoza brány a snížil na 2:3. Za tři minuty bylo srovnáno. Po chybě v obraně dával gól Ondřej Kus – 3:3. Ve 29. minutě vrátil bílým vedení Michalec – 4:3. Hned za minutu, po další chybě obrany, dovršil Michalec hattrick – 5:3. A to nebylo vše. 33. a 34. minuta a opět chybující obrana černých. Střelec? Neuwirth, který dvěma brankami zvýšil vedení bílých na 7:3. Ve 39. minutě završil trápení černých další brankou Kus – 8:3.
Ve třetí čtvrtině chtěli černí odčinit výpadek z druhé části. Snaha pokořit bílého mága Fukalu byla, ale naše jednička je holt ve formě. Zato na druhé straně znovu udeřilo. Ve 48. minutě přidal svůj čtvrtý zásah Neuwirth, nechytatelnou dělovkou pod víko navýšil skóre na 9:3. Michalec se nechtěl nechat zahanbit spoluhráčem a i on přidal svůj čtvrtý gól – 10:3. Černí se chtěli alespoň trochu prosadit, proto vsadili vše na jednu kartu. A to se jim trochu vyplatilo. V 54. minutě přidal čtvrtý zásah Miczka, který zužitkoval přihrávku Wróbla – 10:4. V 59. minutě si znovu Miczka pohrál s bílou obranou a pátou brankou snížil na 10:5.
Černí ještě cítili, že by mohli utkání trochu zdramatizovat. Z omylu je vyvedla hned první minuta poslední čtvrtiny. Nejprve Neuwirth a po něm Aleš Daněk vrátili rozdíl ve skóre na sedm branek – 12:5 a v 64. minutě přidal další gól Kozieł – 13:5. Nebylo už co řešit, a tak si černí chtěli zbytek zápasu trochu "užít". V 68. minutě po kombinaci mezi Radomírem Byrtusem a Miczkou přišlo snížení – 13:6. Na 70. minutu připadl poslední zásah bílých; brankář Fukala nahodil dlouhý pas na Kozieła, který po brejku upravil skóre na 14:6. V 74. minutě dal další gól Miczka – 14:7, aby za další minutu osmou brankou dovršil svoje galapředstavení a stal se tak jediným střelcem černých – 14:8.
Černí tak opět selhali v obraně. Nutno podotknout, že obrana se skládala z hráčů, kteří nehráli tři (Vojtěch Feber) respektive čtyři (Tomáš Jelen) měsíce. Ale "objevení" kanonýra v podobě Miczky je příslibem budoucích brankových hodů. Bílí předvedli svůj standard. Solidní obrana podpořená bezchybným Fukalou v bráně. V útoku čekání na brejky a chyby černých, o které, zvlášť za nepříznivého stavu, nebývá nouze.

02:57 - Michalec Stanislav (Neuwirth Tomáš) - 1:0
08:40 - Miczka Roman (Jelen Tomáš) - 1:1
09:52 - Miczka Roman (Byrtus Radomír) - 1:2
19:53 - Miczka Roman (Wróbel Marek) - 1:3
22:36 - Neuwirth Tomáš (Kozieł Michal) - 2:3
25:21 - Kus Ondřej (Neuwirth Tomáš) - 3:3
28:55 - Michalec Stanislav (bez asistence) - 4:3
29:25 - Michalec Stanislav (Kus Ondřej) - 5:3