17.7.2013 - Florbal Stonava - 1. FbK Eagles Orlová 4:9 (1:2, 1:3, 0:2, 2:2)

Odveta s A teamem Eagles Orlová nenechala na sebe dlouho čekat. Oproti minulé sestavě jsme byli nuceni udělat dvě změny. Soupeř tentokrát přijel téměř kompletní a ladil formu na turnaj.

Do utkání jsme vstoupili dobře. Marek Dovica nahrál z rohu před bránu, kde nabíhal Jiří Wawrzyk a z první otevřel skóre - 1:0. Také Eagles se brzy dostali do tempa a z jejich tlaku přišly branky. Nejprve v 15. minutě Richard Wagner neuhlídal útočníka, který po náběhu z druhé vlny prostřelil Daniela Fukalu poprvé. O 2 minuty později zaspal pro změnu Radomír Byrtus a přečíslení 3 na 2 skončilo druhou brankou - 1:2.

Rozhodující moment zápasu nastal na začátku druhé části. Hned v první minutě střelu obránce Eagles tečoval Byrtus a po něm i Dovica, takže Fukala neměl nárok - 1:3. Ve 23. minutě přišla ztráta Ondřeje Kuse a další přečíslení 3 na 2 - 1:4. Ve 27. minutě se útočník Eagles vysmýknul u mantinelu Kožusznikovi a sám před gólmanem nezaváhal - 1:5. Ve 33. minutě se nám podařilo snížit; střela Kuse se odrazila ke Gąsiorovi, který prostřelil gólmana Eagles - 2:5.

Pokud jsme chtěli zápas ještě zdramatizovat, museli jsme přidat. Jenže ve 42. minutě obránci nedokázali vyhodit míček, toho se zmocnil soupeř a ihned trestal - 2:6. V 54. minutě přišel další kolaps obrany. Obránce Eagles prošel jako nůž máslem a pohodlně nikým neatakován zavěsil - 2:7.

Poslední část jsme chtěli dohrát se ctí. Sice jsme v 64. minutě inkasovali po pěkné kombinaci osmý gól, ale o minutu později jsme se radovali i my. Agilní Wawrzyk uvolnil Kuse a ten se po několika zahozených šancích konečně prosadil - 3:8. V 70. minutě si Eagles s námi pohráli a po vyšachování celé obrany stříleli do prázdné - 3:9. Poslední slovo jsme však měli my. Byl to opět Wawrzyk, který se prokličkoval obranou, naservíroval míček před bránu, kde číhal Kožusznik. Jeho střela pod víko znamenala konečný stav 4:9.

Po překvapivém výsledku tentokrát přišel výsledek očekávaný. Ačkoli jsme bojovali ze všech sil a měli i šance, střelecká impotence nám dovolila jen čtyři branky. Soupeř byl vyspělejší a jen zákroky Fukaly a ležérnost střelců Eagles nás udržely pod desetigólovou hranicí. Přesto všechno prověrku s tímto soupeřem musíme hodnotit kladně.

02:02 - Wawrzyk Jiří (Dovica Marek) - 1:0
14:49 - Eagles Orlová - 1:1
16:27 - Eagles Orlová - 1:2
20:53 - Eagles Orlová - 1:3
22:01 - Eagles Orlová - 1:4
26:32 - Eagles Orlová - 1:5
32:47 - Gąsior Michal (Kus Ondřej) - 2:5
41:42 - Eagles Orlová - 2:6