18.1.2013 - Bílý tým - Černý tým 6:10 (0:2, 1:2, 1:1, 4:5)

Na další zápas přišlo osmnáct členů týmu (po devět na každé straně). Černí měli navíc Mariana Poloka, který se u nás objevil po měsíci.

Do utkání lépe vstoupili černí. Už ve 2. minutě Adam Gabzdyl nahodil míček od půlky k bráně, kde číhal volný Jiří Wawrzyk. Ten míček tečoval a černí vedli 0:1. Další branka padla ve 13. minutě. Černí rozehráli míček z obrany na křídlo na Gabzdyla, který střelou zápěstím zvýšil na 0:2.

Bílí dokázali snížit ve 29. minutě. Pavel Blus schoval svou střelu za obránce a i když nebyla příliš prudká, skončila gólem - 1:2. Černí odpověděli ve 32. minutě. Martin Mikeš nahrál napříč útočným pásmem Filipu Jungovi, který svou střelu odrazil od brankáře do brány - 1:3. Za další dvě minuty dali černí další branku. Polok kombinoval s Gabzdylem, který šikovně prostřelil gólmana - 1:4.

Úvod třetí třetiny obstaral gól černých. Polok vyslal ze střední vzdálenosti prudkou střelu, na kterou Tomasz Chorzempa nedosáhl - 1:5. Ve 46. minutě využil nepřehledné situace v obraně černých Marek Kožusznik, který svou nepovedenou střelou přehodil Daniela Fukalu - 2:5.

V poslední čtvrtině padlo více branek než v dosavadním průběhu utkání. Nejprve se prosazovali černí. Kanonádu začal v 63. minutě Polok střelou z první (2:6). Pak Junga překvapil Chorzempu (64. minuta - 2:7) a poté Wawrzyk třemi góly během tří minut zvýšil na 2:10. Bílí nesložili zbraně a dokázali ještě hrozivé skóre zkorigovat. Pomohla jim obrovská hrubka Mikeše, který místo bránění hráče odešel střídat a úplně volný Michal Kozieł už měl dost času na zakončení - 3:10. Dalších zmatků v obraně černých využil Blus, který doslova propálil Fukalu - 4:10. Černí, vědomí si své převahy, už zápas jen dohrávali. Individuální akce končily ztrátami míčku, čehož bílí využívali k rychlým kontrům. Další z nich využil Stanislav Michalec, jehož branka neznamenala jen snížení na 5:10, ale zároveň šlo o 1000. gól bílých v historii našich zápasů. Korunu všemu nasadil Wawrzyk. Jeho první přihrávku na úplně volného protihráče před bránou ještě Fukala zachránil, po druhé už byl střelec úspěšnější.

Opět se ukázalo, že bílí bojují za každého stavu, zatímco motivace černých s počtem vstřelených gólů klesá. I když zápas vypadá rozhodnutý, je třeba hrát dokonce. Tohle se nám může při ostrých zápasech vymstít.