18.8.2013 - Florbal Stonava - Slovan Havířov 13:7 (4:0, 1:2, 3:2, 5:3)

Po dlouhých dvou letech jsme hráli přátelské utkání venku. Nastoupili jsme v Havířově, v hale, kde budeme hrát AHFL, proti týmu Slovan Havířov. Nechtěli jsme nic podcenit a nasadili jsme nejsilnější možnou sestavu.

První branku jsme dali už ve 3. minutě. Adam Nalewajka vypíchl na půli míček, nahrál Dominikovi Andruškovi, který uvolnil skórujícího Jiřího Wawrzyka. Druhou branku jsme přidali v 10. minutě. Marek Dovica obral o míček obránce soupeře a pelášil sám na bránu. Klička brankáři a vedli jsme 2:0. Ve 13. minutě Dovica rozehrál trestňák z rohu na Marka Kožusznika a ten z první dal náš třetí gól. V 18. minutě obránci Slovanu faulovali při střelbě Filipa Jungu. Ten následné trestné střílení mazácky proměnil a bylo to 4:0.

Druhou čtvrtinu, která se hrála hned po první, bez přestávky, jsme nezačali dobře. Ve 22. minutě jsme nezastavili kombinační akci Slovanu a ten snížil na 4:1. Ve 25. minutě jsme zaútočili, Dovica zády k bráně viděl nabíhajícího Nalewajku a pro kapitána nebylo těžké trefit prázdnou bránu - 5:1. Hned o minutu později jsme ale inkasovali po druhé. Hostující útočník se zbavil Nalewajky a prostřelil Daniela Fukalu po druhé.

Třetí část se také hrála bez přestávky. Ve 42. minutě našel Andruška před bránou Michala Gąsiora, který střelou z první zvýšil na 6:2. O dvě minuty později jsme podnikli rychlý protiútok, Junga nahrál Dovicovi, který dal sedmou branku. Slovan snížil ve 49. minutě, kdy nahrávku před bránu trefil z první nabíhající útočník. Další branku jsme přidali v 58. minutě po krátké přestávce, kterou jsme si udělali netradičně v průběhu třetí čtvrtiny. Nalewajka nahrál křižně Dovicovi, ten rovněž křížem poslal na Jungu, který parádně trefil z první - 8:3. Slovan snížil z podobné akce v 60. minutě.

Opět se hrálo bez přestávky a my jsme hned trestali. Wawrzyk přes šíři hřiště nahrál Gąsiorovi a bylo to 9:4. Pak přišla naše přestávka, bohužel ve hře. Nejprve soupeř zužitkoval přečíslení 3 na 1, následně trestal z dalšího náběhu před bránu - 66. minuta a 9:6. Uklidnila nás následná akce Gąsiora, který nahrával před bránu volnému Andruškovi. Když si oba úspěšnou spolupráci zopakovali v 73. minutě, bylo vymalováno. Když se pak ještě trefil 2x Dovica (jednou po akci Kožusznika, po druhé po kombinaci s Jungou), vypadal výsledek až moc dobře. Na konci zápasu přišla ještě korekce Slovanu, kdy se míček od ruky Fukaly odrazil do brány.

Zápas s novým soupeřem jsme zvládli. Slovan měl sice propracovanější akce a hrozil nebezpečnými náběhy, ale jejich útoky dokázal spolehlivě ničit Fukala, někdy i s pomocí tyček. V útoku jsme byli kreativní, dobře jsme se pohybovali a vytvářeli tlak na bránu. Obrana také fungovala velmi dobře, i když větší podpora některých útočníku by také nevadila. Speciální poděkování patří Richardu Wagnerovi, který se na zápas přišel podívat, i když nebyl nominován. Nesmíme zapomenout ani na fanoušky opačného pohlaví, které nám zařídil Marek Kožusznik :o)

02:21 - Wawrzyk Jiří (Andruška Dominik) - 1:0
09:13 - Dovica Marek (bez asistence) - 2:0
12:37 - Kožusznik Marek (Wawrzyk Jiří) - 3:0
17:53 - Junga Filip (bez asistence) - 4:0
21:11 - Slovan Havířov - 4:1
24:44 - Nalewajka Adam (Dovica Marek) - 5:1
25:51 - Slovan Havířov - 5:2
41:04 - Gąsior Michal (Andruška Dominik) - 6:2