19.7.2013 - Bílý tým - Černý tým 5:11 (0:2, 1:3, 3:1, 1:5)

Tento týden se nás sešlo dost. Chyběl Daniel Fukala, který bojoval na Hornet´s Cupu v barvách Orlové. Nahradil ho Pavel Beránek. Dorazil i Kristián Růža, který si odbyl celozápasový debut.

První poločas byl v režii brankářů. Střelci obou týmů je dlouho nedokázali prostřelit. Podařilo se to až Marku Dovicovi v 17. minutě. Černí hned v zápětí přidali druhou branku. Filip Junga převzal míček od Vojtěcha Febera, vystřelil z dálky po zemi a míček se odrazil od tyčky do branky.

Druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu. Brankáři se předháněli v zákrocích a střelci jen kroutili hlavami. Tento stav prolomili opět černí. Ve 30. minutě Marek Kožusznik vyběhl zpoza brány a jeho střela se došourala za brankovou čáru - 0:3. Čtvrtou branku přidali černí ve 32. minutě. Junga získal míček, utekl podél mantinelu a v situaci 2 na 1 nahrál Marku Wróblovi, který zkušeně zakončil. Bílí se dočkali ve 34. minutě. Michal Kozieł nahrál na křídlo volnému Radomíru Byrtusovi, který z první trefil přesně - 1:4. Ve 36. minutě získal míček Kožusznik, vyslal do brejku Dovicu a bylo to 1:5.

Třetí čtvrtina patřila bílým. Povzbuzení první brankou začali více tlačit. Výsledkem byla branka ve 46. minutě. Tomasz Chorzempa neudržel míček, toho se zmocnil Byrtus a snížil. V 50. minutě přišla hvězdná chvíle Richarda Wagnera. Na půli získal míček, naběhl si na křídlo a nechytatelnou vlaštovkou upravil stav na 3:5. V 55. minutě už to bylo jen o jednu branku. Pěknou kombinační akci zakončil Jiří Wawrzyk střelou do prázdné a s černýma to vypadalo zle. Jejich šance končily buď vedle, nebo na Beránkovi. Pak ale přišla 58. minuta. Adam GabzdylPavlem Blusem rozjeli akci z obrany. Nejprve Gabzdyl přihrál Blusovi, ten hned přiťuknul zpět Gabzdylovi, který na sebe nalákal dva obránce a pak nádherně vyslal do sóla Bluse, který skóroval - 4:6. Tato branka se ukázala vítězná.

Poslední část již patřila černým. Nejprve skóroval Dovica po pěkném ťukesu od Jungy, pak Blus z otočky, následně si dali repete Dovica a Junga, který skóroval do prázdné, a totožnou akci zakončil také Gabzdyl - 4:10. Za bíle se ještě z otočky trefil Wawrzyk, ale poslední slovo měl Kožusznik, jehož střelu tečoval do brány Kozieł.

Černí se dočkali úspěchu po pěti prohrách. Ačkoli tomu skóre neodpovídá, utkání bylo vyrovnané. Stínem utkání bylo zranění Růži.

16:14 - Dovica Marek (Feber Vojtěch) - 0:1
17:07 - Junga Filip (Feber Vojtěch) - 0:2
29:18 - Kožusznik Marek (Dovica Marek) - 0:3
31:34 - Wróbel Marek (Junga Filip) - 0:4
33:36 - Byrtus Radomír (Kozieł Michal) - 1:4
35:38 - Dovica Marek (Kožusznik Marek) - 1:5
45:19 - Byrtus Radomír (bez asistence) - 2:5
49:22 - Wagner Richard (bez asistence) - 3:5