2.10.2013 - Florbal Stonava - Slovan Havířov 9:12 (3:2, 2:2, 2:7, 2:1)

Na další přátelské utkání jsme si zajeli do Havířova. Soupeřem nám byl mladý celek Slovanu Havířov. Jelikož se jednalo o druhý zápas ve dvou dnech, byli jsme zvědavi, jak se s ním vypořádáme. Nutné byly i změny v sestavě.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, když hned ve 2. minutě skóroval po úniku Marek Dovica - 1:0. Soupeř vyrovnal v 5. minutě po důrazné dorážce a za další 2 minuty strhl vedení na svou stranu po přesné střele z dálky - 1:2. Srovnali jsme v 17. minutě. Michal Kubala vyběhl zpoza brány a z nulového úhlu propašoval míček do brány. V poslední minutě první části jsme se dostali do vedení. Milimetrovou přihrávku Dovicy zužitkoval Wawrzyk - 3:2.

Soupeř opět srovnal. Ve 24. minutě získal na půli míček a následnou akci 2 na 2 zakončil přesnou střelou - 3:3. Do vedení jsme se dostali ve 31. minutě, kdy ukázkovou souhru ukázali Dovica s Kubalou. Za 4 minuty si spolupráci zopakovali a vedli jsme 5:3. Slovan šťastně snížil po dvou odrazech od obránců - 5:4.

Třetí část nám vůbec nevyšla. V rozmezí od 43. do 48. minuty jsme 5x inkasovali. Po většinou se soupeř prosadil po našich chybných rozehrávkách a pohotových střelách. Tento brejk na 5:9 se ukázal jako rozhodující. Snížení přinesla akce kapitána Nalewajky (neplést s kapitánem Morganem!), kterou zakončoval Gąsior - 6:9. Jenže soupeř byl v laufu a dalšími 2 brankami definitivně rozhodl. My jsme se však nevzdali a bojovali o to více. Přidali jsme na důrazu a přišlo i snížení. Prapor zvedl Nalewajka, který se vypravil na další útočný výlet, zboural či obehrál 3 protihráče a ukázkově namazal Kubalovi - 7:11.

V poslední části jsme zkoušeli zápas zdramatizovat a celkem se nám to dařilo. Po 2 brankách Dovicy byl stav 5 minut před koncem 9:11. Naše akcie však Slovan pohřbil střelou z úhlu, která znamenala konečný výsledek - 9:12.

Utkání jsme výsledkově nezvládli. Soupeř nás předčil v pohybu a napadání. Ukázali jsme však vůli a ani po zpackané pětiminutovce jsme se nesesypali a dál bojovali o výsledek. Dvě porážky ve dvou dnech sice vypadají hrozivě, je ale třeba zdůraznit, že našimi soupeři byly velmi kvalitní celky.

01:07 - Dovica Marek (Kubala Michal) - 1:0
04:21 - Slovan Havířov - 1:1
06:13 - Slovan Havířov - 1:2
16:34 - Kubala Michal (Dovica Marek) - 2:2
19:27 - Wawrzyk Jiří (Dovica Marek) - 3:2
23:49 - Slovan Havířov - 3:3
30:07 - Kubala Michal (Dovica Marek) - 4:3
34:56 - Kubala Michal (Dovica Marek) - 5:3