2.12.2012 - Florbal Stonava - Vratimovská vemena 7:10 (1:4, 3:3, 3:3)

Náš poslední zápas byl domluven hodně narychlo. Proto naše sestava nebyla ideální hlavně co se týká počtu hráčů. Soupeř disponuje rychlými a technickými hráči, takže se dalo čekat, že se pěkně zapotíme. Poprvé jsme měli na zápase externího sudího.
Tým Vratimova, který nově vystupuje pod názvem Vratimovská Vemena, na nic nečekal a vlétnul na nás. Odolávali jsme až do 10. minuty, kdy jsme dostali branku po rychlé kombinaci. I my jsme měli možnosti ke skórování, ale neproměnili jsme je. Soupeř tak přidal další branku (12. minuta - 0:2). První branky jsme se dočkali ve 14. minutě. Kapitán Adam Nalewajka na půli obral o míček hostujícího útočníka, míček se šťastně dostal k Martinu Mikešovi a ten příklepem snížil na 1:2. Jenže hosté odpověděli hned v 16. minutě, chybná rozehrávka znamenala opět dvoubrankové manko - 1:3. Navíc v 19. minutě navýšili hosté na 1:4.
Po první "seznamovací" třetině jsme hru vyrovnali a přizpůsobili se rychlému tempu. Odměnou byla krásna branka. Ve 27. minutě po spolupráci s Jiřím Wawrzykem střílel do odkryté branky Mikeš - 2:4. Vratimov odpověděl hned dvakrát ve 29. a 32. minutě (2:6). Jelikož byla teprve polovina zápasu, nepropadali jsme panice, zvlášť když náš gólman Daniel Fukala předváděl zákroky místy zázračné a hlavně díky němu jsme zůstali stále ve hře. Navíc ve 35. minutě ukázal další svou zbraň - skvělou rozehrávku. Na jeho pas si dobře naběhl Wawrzyk a své sólo mazácky zakončil - 3:6. Vratimov si ale během minuty vzal čtyřbrankové vedení zpět - 3:7. Tento večer však patřil Wawrzykovi. Ve 37. minutě předvedl další ze svých útočných výpadů a nezištnou přihrávkou namazal Wróblovi, který zakončoval do prázdné brány - 4:7.
Poslední část jsme chtěli ještě zdramatizovat, ačkoli tempo, které vratimovští nasadili, bylo vražedné. Hned ve 41. minutě vyslal Fukala do dalšího úniku Wawrzyka, ten byl faulován hostujícím brankářem a sudí nařídil trestné střílení. Sám faulovaný se ujal míčku a lišácky zavěsil - 5:7. Tato branka nás povzbudila. Ve 43. minutě jsme předvedli další nádhernou kombinaci. Adam Gabzdyl prokázal cit v rukou a přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Wróbla - 6:7. Vratimov znejistěl. Jenže další chyba obrany naše plány na srovnání zničila - 46. minuta a stav 6:8. Když hosté za další dvě minuty zvýšili na 6:9 nenašli jsme už síly na zvrat. Navíc nás postihla nevídaná věc. Čtyři hráči se potýkali se zraněním kotníku! Takže jsme dohrávali jen se třemi plně zdravými hráči… Přesto jsme ještě vykřesali jiskřičku naděje. V 57. minutě rozehrával Wawrzyk volný hod. Nic nevymýšlel a napálil míček přímo do brány - 7:9. Svůj perfektní výkon tak korunoval hattrickem. Vratimov ještě stihl dovršit desítku, ale to jsme už spásně vyhlíželi konec utkání.
Zápas sice skončil porážkou, ale za předvedený výkon se stydět nemusíme. První třetina nám utekla, ale ve zbytku utkání jsme hru vyrovnali a dokázali držet se silným soupeřem krok. Výkon jsme podali bojovný, úzký kádr a v poslední částí i zranění několika hráčů nás připravili o šanci na vítězství. Zápas moc nevyšel kapitánovi domácích, naopak mladý Jirka Wawrzyk ukázal, jaký potenciál v něm dřímá. Bilance zápasů tak letos není příliš slavná, ale úspěchy v příštím roce jsou již na dohled.

09:39 - Vratimovská vemena - 0:1
11:11 - Vratimovská vemena - 0:2
13:27 - Mikeš Martin ( Nalewajka Adam ) - 1:2
15:05 - Vratimovská vemena - 1:3
18:32 - Vratimovská vemena - 1:4
26:45 - Mikeš Martin (Wawrzyk Jiří) - 2:4
28:09 - Vratimovská vemena - 2:5
32:00 - Vratimovská vemena - 2:6