2.2.2014 - MFL - Florbal Stonava - Wariots Team 8:5 (3:1, 2:3, 3:1)

Poslední možnost jak zaútočit na pozice zajišťující postup do play off se naskytla v utkání s posledními Wariots. Postavili jsme bojovnou sestavu a šli jsme na to.

Úvod byl jako z říše snů. Už ve 3. minutě se trefil Wawrzyk, který si naběhl na přihrávku Gąsiora zpoza brány a z první vymetl víko. V 5. minutě jsme podnikli rychlý protiútok, Dovica namazal před bránu Kožusznikovi, který se nemýlil. Následně jsme hráli přesilovku a tu jsme využili. Dovica posunul míček na křídlo na Wawrzyka, který bombou zvýšil na 3:0! Euforii zchladil gól Wariots před koncem třetiny.

Druhou část jsme začali pozorně v obraně a důsledně v útoku. Nezlomilo nás ani vyloučení Wawrzyka za opakované přestupky a v oslabení jsme dokonce hned dvakrát skórovali! Nejprve si Junga zaběhl za obranu, kde dostal přesný pas od Dovicy a po blafáku pohodlně skóroval. Na konci oslabení utekl Gąsior, u jehož trefy si třetí asistenci v MFL připsal Fukala - 5:1. Zdálo se, že je rozhodnuto, jenže nebylo. Po chybě obrany a špatném výhozu Fukaly to bylo rázem 5:3. 10 sekund před koncem jsme znovu propadli v obraně a pohodlný náskok byl ten tam.

Hned na úvod třetí třetiny pozvedl náš prapor jako správný kapitán Nalewajka, který krásným pasem vybídl ke skórování Dovicu - 6:4. Drama však pokračovalo. Wariots přitlačili a výsledkem bylo snížení. Gól visel ve vzduchu a brzy měl také padnout. Dovica zkušeně podržel míček a namazal Wróblovi na uklidňující trefu. Wariots to ještě zkusili, ale výsledkem jejich riskantní hry byla jen vysoká hůl, po níž následovalo trestné střílení, které zkušeně proměnil Dovica.

Konečně jsme se dočkali výhry, která nám dává (byť jen hodně teoretickou) šanci na play off.

02:18 - Wawrzyk Jiří (Gąsior Michal) - 1:0
04:30 - Kožusznik Marek (Dovica Marek) - 2:0
07:37 - Wawrzyk Jiří (Dovica Marek) - 3:0
08:31 - Wariots Team - 3:1
20:57 - Junga Filip (Dovica Marek) - 4:1
22:10 - Gąsior Michal (Fukala Daniel) - 5:1
23:40 - Wariots Team - 5:2
24:20 - Wariots Team - 5:3