2.8.2013 - Bílý tým - Černý tým 12:4 (0:1, 5:0, 3:2, 4:1)

Srpen začal menší účastí. Černí si museli vypomoct karvinskou trojicí Tomasz Machowski, Michał Fryz a Michal Havel, který byl u nás poprvé.

První čtvrtina byla vyrovnaná. Oba celky se snažily kombinační hrou dostat až k brankářům, kteří však branku nepustili. Prosadil se až ke konci čtvrtiny Havel, který těžil z akce Marka Kožusznika - 0:1. To byla nadlouho jediná branka černých.

Bílí do druhé čtvrtiny vlétli jako uragán. Nejprve Michal Gąsior hned po buly, poté se dvakrát prosadil Radomír Byrtus a ve 25. minutě to bylo rázem 3:1. Když Byrtus přidal ještě další dvě trefy, vedli bílí 5:1 a bylo po zápase.

Zvláště když se brankostroj bílých nezastavil ani ve třetí čtvrtině. Byrtus a pak GąsiorKoziełem zvýšili na 8:1. Černí své období individuálních akcí a špatného pohybu prolomili v 54. minutě, kdy se trefil Fryz a hned v zápětí snížil Machowski, ale stav 8:3 moc šancí na zvrat nedával.

Poslední část vyzněla opět pro bílé. Nejprve svůj šestý gól dal  Byrtus,  pak snížil Nalewajka. Černé však dvěma brankami dorazil Wagner, který spolu s jednou trefou Gąsiora uzavřeli skóre na 12:4.

Menší účast (hlavně u černých) a vedro v hale se projevily na tempu utkání. Bílí byli běhavější a také sehranější, což dokázali využít. Černí naopak neměli svůj den a chybějící souhru nahrazovali individuálními průniky, což na bílé nestačilo.

19:47 - Havel Michal (Kožusznik Marek) - 0:1
21:05 - Gąsior Michal (Byrtus Radomír) - 1:1
23:50 - Byrtus Radomír (Michalec Stanislav) - 2:1
24:43 - Byrtus Radomír (Gąsior Michal) - 3:1
28:26 - Byrtus Radomír (Gąsior Michal) - 4:1
35:20 - Byrtus Radomír (Tůma Dalibor) - 5:1
43:20 - Byrtus Radomír (Daněk Aleš) - 6:1
46:21 - Gąsior Michal (Michalec Stanislav) - 7:1