21.12.2012 - Bílý tým - Černý tým 11:12 (2:3, 3:3, 4:1, 2:5)

Na předvánoční florbal dorazil po delší době větší počet hráčů. V černém týmu nastoupil Marek Kožusznik. Bílý tým posílila trojka Marek Zaremba, Jakub Vrtaňa, který se objevil po dlouhých čtyřech měsících, a nováček Tomáš Guznar.
Zápas začal a hned první akce černých skončila gólem. Filip Junga unikl po křídle, bekhendovou přihrávkou našel Martina Mikeše, který sám před bránou také bekhendem otevřel skóre - 0:1. Bílí odpověděli až ve 12. minutě. Guznar nahrál Stanislavu Michalcovi, který překonal Tomasze Chorzempu - 1:1. Vedení černým vrátil ve 14. minutě Kožusznik, který získal míček na půli a po individuální akci zavěsil - 1:2. O minutu později Jiří Wawrzyk využil nahrávku Vojtěcha Febera - 1:3. Bílí ještě stihli snížit. V 19. minutě zakončil Tomáš Neuwirth střelou do růžku akci Pavla Bluse - 2:3.
Druhou čtvrtinu začali lépe bílí. Neuběhla ani minuta, když rychlou akci zakončil Ondřej Kus - 3:3. Černí si však vedení vzali rychle zpět. Junga prokličkoval přes celé hřiště a jeho přihrávku si gólman srazil do brány - 3:4. Další změna skóre přišla až za deset minut. Brankář Chorzempa rozehrál na Jungu, který další individuální akci zakončil bekhendovou střelou - 3:5. Hned po rozehrávce snížili bílí zásluhou Vrtani na 4:5. Ve 34. minutě zakončil Mikeš krásnou kombinaci s Wawrzykem - 4:6. Ve 38. minutě využil chyby obrany Kus a snížil na 5:6.
Obrana černých si vzala pauzu i na začátku třetí čtvrtiny, kdy za tři minuty byla čtyřikrát pokořena. Nejprve vyrovnal Marek Zaremba, pak využil svou šanci Vrtaňa, následovala trefa Neuwirtha a zkázu dokonal důrazný Tůma. Bílí tak otočili utkání ve svůj prospěch (9:6). Černí poté hru zklidnili a stihli i snížit. V 53. minutě Kožusznik střelou do horního růžku upravil stav na 9:7.
Černí ještě cítili šanci na zdramatizování utkání. Jenže v 65. minutě obránce rozehrál tak nešikovně, že se míček odrazil přímo ke Guznarovi a ten zvýšil na 10:7. Černí se vrátili do zápasu zásluhou branky Mikeše, který v 67. minutě skóroval po dorážce - 10:8. V rozmezí 72. a 76. minuty přišla slabá chvilka i na bílou obranu, z čehož černí vytěžili čtyři branky. Nejprve Wawrzyk po pěkné kličce snížil. Pak Junga zakončil akci Kožusznika a srovnal a když si Kožusznik udělal dvakrát dobrý den ze statických obránců bílých, vedli černí 10:12. Bílí měli čtyři a půl minuty na srovnání, jenže kontaktní branka přišla až 30 sekund před koncem a to už bylo příliš pozdě.
Černí dokázali tenhle dramatický zápas vyhrát. Hlavně díky Kožusznikovi, který režíroval obrat v závěrečné čtvrtině, si s předstihem nadělili vánoční dárek v podobě vítězství. O kuriozitu utkání se postaral Daniel Fukala, který celé utkání odchytal bez bot, což se na jeho výkonu muselo podepsat.