23.8.2013 - Bílý tým - Černý tým 10:9 (4:3, 0:1, 3:3, 3:2)

Na dnešní tréninkový zápas přišlo pět jednorázových hráčů, jmenovitě Lech Ćmok a Michał Kubala za černé, Tomáš Neuwirth, Jerzy Gąsior a Mirek Růža za bílé. Posledně jmenovaný byl u nás poprvé. V bráně černých nastoupil Jakub Kotucz.

První branku vstřelili bílí v 6. minutě. Neuwirth nahrál z boku před bránu, kde byl sám J. Gąsior. Černí srovnali v 11. minutě zásluhou Marka Dovicy, bílí ale obratem získali vedení zpět. Ještě v téže minutě, z podobné akce jako při prvním zásahu, zakončoval Michalec. Když v 16. minutě tentýž hráč přidal další branku, vedli bílí 3:1. Černým se podařilo srovnat. Nejprve Adam Nalewajka setřásl Michalce a prostřelil Daniela Fukalu, potom Jiří Wawrzyk blafákem zakončil samostatný únik - 3:3. 1. čtvrtina však nakonec patřila bílým. Další přihrávka na střed našla volného Michala Gąsiora - 4:3.

Druhá čtvrtina patřila brankářům. Výjimkou byl únik Dovicy a zakončujícího Febera, pro kterého to byla první branka od zavedení kanadského bodování! V týmu tak zbývá poslední bezgólový hráč (pokud nepočítáme gólmany) - Tomáš Jelen.

Třetí část začali lépe černí. Dovica a po něm Blus poslali svůj celek do dvoubrankového vedení - 47. minuta a 4:6. Bílí ale dokázali brzy srovnat. Nejprve z dálky prostřelil Kotucze Kozieł, pak se dorážkou prosadil Wagner. Když pak Ondřej Kus po zisku míčku přidal další branku, vedli bílí v 56. minutě 7:6. Do konce čtvrtiny stihli černí srovnat. Adam Gabzdyl dorazil míček do brány.

Rozhodnout musela poslední čtvrtina. Na bílé přišla slabá chvilka v 66. minutě. Nejprve přečíslení 3 na 1 zakončil Gabzdyl, v zápěti se prosadil Dovica - 7:9. K obratu pomohla bílým nejprve chyba soupeřovy obrany, kterou využil v 70. minutě Andruška a snížil na rozdíl jedné branky. Za další 2 minuty srovnal Michal Gąsior a rozhodující trefu obstaral po další chybě černých opět Andruška.

Utkání mělo pěkné tempo, akce se střídaly na každé straně. Utkání by slušela remíza, ale to u nás není zvykem.

05:22 - Gąsior Jerzy (Neuwirth Tomáš) - 1:0
10:01 - Dovica Marek (Kubala Michał) - 1:1
10:46 - Michalec Stanislav (Gąsior Jerzy) - 2:1
15:30 - Michalec Stanislav (Gąsior Jerzy) - 3:1
17:40 - Nalewajka Adam (Wawrzyk Jiří) - 3:2
18:58 - Wawrzyk Jiří (Blus Pavel) - 3:3
19:39 - Gąsior Michal (Kus Ondřej) - 4:3
27:43 - Feber Vojtěch (Dovica Marek) - 4:4