25.8.2013 - Florbal Stonava - Orlovští ležáci 16:7 (3:2, 4:1, 5:1, 4:3)

Další přátelské utkání nás čekalo proti B týmu orlovských Eagles nebo-li Orlovským ležákům. Oproti minulému zápasu jsme udělali dvě změny. Marka Kožusznika a Filipa Jungu nahradili Adam Gabzdyl a Marek Wróbel.

Na první branku jsme čekali do 3. minuty. Marek Dovica našel před bránou Jiřího Wawrzyka a vedli jsme 1:0. Ležáci srovnali v 9. minutě. Pavel Blus špatně rozehrál a číhající útočník neměl problém skórovat. Naštěstí jsme ihned získali vedení zpět. Wawrzyk nahrával zpoza brány Dovicovi a bylo to 2:1. V 15. minutě jsme podobným způsobem přidali další branku. Dominik Andruška zpoza brány našel Michala Kozieła, který z otočky zavěsil - 3:1. Ležáci ještě dokázali snížit. V 19. minutě jsme ztratili míček na půlící čáře a hostující útočník svůj samostatný únik proměnil - 3:2.

Do druhé části jsme vstoupili dobře. Krásnou akci předvedl Gabzdyl, který nejprve zmátl obránce a po otočce nahrál přes šíři hřiště Gąsiorovi, který měl volnou cestu k bráně - 4:2. Ve 28. minutě zaúřadoval Wróbel, za bránou vybojoval míček a odrazem o brankáře přidal pátou branku. Soupeř šťastně snížil o minutu později. Míček si do brány kopl Vojtěch Feber - 5:3. Na tuto branku opověděl ve 30. minutě Dovica, jehož před bránou našel Andruška - 6:3. Ve 34. minutě Pavel Blus nahrál po mantinelu Wróblovi, který se efektivní otočkou zbavil obránce a zavěsil pod víko - 7:3.

Po dobré druhé části přišla ještě lepší třetí. Sice jsme hned v první minutě inkasovali poté, co neodbytní útočníci Orlové dopravili neposedný míček do brány, to však byla poslední radost soupeře v této čtvrtině. Hned ve 42. minutě rozehrál Dovica trestňák na druhou tyč, kde byl volný Blus - 8:4. 46. minuta - Andruška získal míček, nahrál ho na střed na Dovicu a bylo to 9:4. 49. minuta - Dovica pěkně uvolnil Gabzdyla a ten dával na 10:4. V 51. minutě se individuálním průnikem přes střed obrany uvolnil Wróbel, nahrál k tyčce Gąsiorovi, který do prázdné zvýšil na 11:4. Další branku jsme přidali v 59. minutě. Přečíslení 3 na 2 vyřešil Blus střílenou přihrávkou a všudybyl Dovica tečoval míček do brány.

Poslední čtvrtinu jsme nezačali dobře. Prvních 10 minut patřilo Orlové. Nejprve Feber neubránil útočníka Ležáků, který zavěsil pod víko Fukalovy brány. Sedmibrankový náskok nám sice vrátila akce Andrušky, z jehož dobrého zrychlení a přehledu těžil Dovica, jenže další dvě slepené branky Orlové znamenaly korekci na 13:7. Na střídačce jsme se vyhecovali a zbytek zápasu už byl v naší režii. V 74. minutě Kozieł nahodil míček do rohu a ačkoli byl u něj soupeř dřív, náš ofenzivní obránce ho dokázal vybojovat zpět a nahrát před bránu, kde misi dokončil Gąsior - 14:7. Další akci založil Nalewajka, který nahrával podél mantinelu Dovicovi, ten si ťukl míček s Andruškou a vymetl růžek brány hostů - 15:7. Poslední trefu obstaral kapitán družstva. Jeho výpad do útočného pásma zaregistroval Wróbel a po jeho přihrávce trefil Nalewajka nepříliš prudkou střelou přesně mezi nohy gólmana.

I v dalším zápase jsme si s chutí zastříleli. O útoku lze hovořit v superlativech i přesto, že několik slibných příležitostí spálil. Párkrát zvonila i tyčka. Obrana i přes některá zaváhání také obstála. V bráně nás jako vždy držel spolehlivý Daniel Fukala. Utkáni jsme zaznamenali na kameru, takže se můžeme těšit na zajímavý rozbor. Za natáčení děkujeme Tomaszi Chorzempovi a Michalu Koziełovi.

02:58 - Wawrzyk Jiří (Dovica Marek) - 1:0
08:24 - Orlovští ležáci - 1:1
09:01 - Dovica Marek (Wawrzyk Jiří) - 2:1
14:35 - Kozieł Michal (Andruška Dominik) - 3:1
18:39 - Orlovští ležáci - 3:2
22:01 - Gąsior Michal (Gabzdyl Adam) - 4:2
27:28 - Wróbel Marek (bez asistence) - 5:2
28:15 - Orlovští ležáci - 5:3