26.1.2014 - MFL - Florbal Stonava - Válec Team 6:7 (0:2, 2:1, 4:4)

Ve druhém utkání nás čekal Válec Team. Někteří si dali 100 bazénů, někteří zákusek a pizzu a někteří teprve přijeli. Každopádně naladili jsme se dobře a šli na to.

Úvodní třetinu jsme opět projeli 0:2. Nejprve pohlednou kombinaci zakončil Válec Team nechytatelnou bombou, pak si útočníci soupeře našli místo před bránou, kde jsme zrovna chyběli (pokolikáté už). Také my jsme měli šance, v koncovce jsme však neuspěli.

Od druhé třetiny se hra vyostřila a to hlavně proto, že jsme srovnali! První naši branku dal Pavel Blus, který číhal vepředu a měl tak možnost zužitkovat přihrávku Michala Gąsiora. Druhou trefu zařídil Ondřej Kus, který dorazil odraženou nahrávku Filipa Jungy. Hra soupeře se přiostřila fyzicky i slovně a zřejmě za nemístnou reakci směrem k sudímu se pískalo - bohužel právě v okamžiku, kdy ke střele napřahoval Dovica. Jeho gól uznán nebyl, zato branka, kterou jsme inkasovali při vlastní přesilovce ano.

Třetí třetina vyústila v drama. Válec nejprve využil přesilovku a hned na to zvýšil střelou z dálky na 2:5. Zdálo se být rozhodnuto. Jenže vzápětí přilétla dělovka Kaminského a (sic neregulérní, ale uznána) branka Wawrzyka. Tato situace hráče Válce ještě vydráždila. Svůj vztek si vybíjeli jak na rozhodčích, tak na nás. Důsledkem byly 2 přesilovky 5 na 3 a červená karta. Z nedisciplinovanosti soupeře jsme vytěžili srovnání a po trefě Jungy jsme sahali po vítězství - 6:5! Bohužel pod tlakem hrát neumíme. Následné zmatky a hrubky v rozehrávce znamenaly 2 góly v naší síti a konec všem nadějím na slušný výsledek. To vše v době, kdy jsme pořád hráli s výhodou jednoho hráče v poli.

Jak jsme pracně vedení vybojovali, tak jsme ho lehce ztratili. Tady nám bohužel chybějí zkušenosti, které, jak doufáme, díky těmto zápasům nabereme. Za předvedenou hru bez provokací a záludných faulů jsme si body zasloužili víc než zákeřně hrající soupeř, dokud však budeme dostávat góly při vlastních přesilovkách, bude složité uhrát solidní výsledek.