26.7.2013 - Bílý tým - Černý tým 7:8 (1:2, 1:2, 2:2, 3:2)

I tento týden jsme zaznamenali téměř plnou účast. Vzhledem k horkému počasí to bylo jen dobře. Bílý tým posílil Kristián Růža, černý trojice Marek Zaremba, Michał Kubala a Tomasz Machowski.

První branku zaznamenali bílí. V 5. minutě podnikl rychlý výpad Ondřej Kus, nahrál před bránu Michalu Gąsiorovi, který přehodil ležícího Tomasze Chorzempu. Černí srovnali ve 12. minutě. Z třetí dorážky se prosadil Adam Gabzdyl. V zápětí šli černí do vedení. Přihrávku Adama Nalewajky zpracoval Machowski, z otočky nahrál na volného Zarembu, kterému po kličce pomohl ke gólu tečující Gąsior - 1:2.

Ve 26. minutě získali černí dvoubrankové vedení. Gabzdyl střílel tvrdě, ale nepřesně. Míček se odrazil do rohu, kde ho ukořistil Nalewajka. Jeho přihrávku před bránu srazil Kozieł jen na svého gólmana, který si zmateně poslal míček do brány - 1:3. Kuriózní branka nabudila Jiřího Wawrzyka, který po převzetí přihrávky od Růži obehrál dva obránce a zkušeně zakončil - 2:3. Ve 32. minutě přišel další nešťastný zákrok obránce bílých. Tentokrát jim byl Aleš Daněk, který pomohl ke skórování Marku Kožusznikovi - 2:4.

V úvodu třetí části bílí srovnali. Nejprve se ve 46. minutě prosadil Gąsior, v zápětí vybojoval míček Byrtus, naservíroval ho Daňkovi a jeho střelu tečoval Zaremba tak nešťastně, že přeplachtila nebohého Chorzempu - 4:4. Černí zabojovali. Výsledkem byla branka v 56. minutě. Gabzdyl zakombinoval s Kubalou, jehož střela skončila v síti Fukalovy branky - 4:5. Těsně před koncem třetí části získali černí dvoubrankové vedení zpět. Marek Wróbel zpoza brány hledal Kožusznika, od kterého se míček šťastně odrazil do sítě - 4:6.

Bílí snížili hned v 62. minutě. Kombinační akci zakončil Růža - 5:6. Jenže v 65. minutě už to bylo zase o dvě branky. Nalewajka zpoza brány našel volného Kožusznika, který si věděl rady - 5:7. V 69. minutě unikl obraně bílých Kožusznik, jehož blafák Fukala sice zlikvidoval, ale na dorážku Gabzdyla už byl krátký - 5:8. Gabzdylova branka se ukázala být vítězná, k čemuž přispěly i dvě nechytatelné střely Růži. Jeho hattrick však na vítězství nestačil. Černí svůj jednobrankový náskok už uhájili.

Utkání, které tentokrát zaznamenala kamera, se hrálo ve vysokém tempu, obrany se snažily, brankáři předváděli skvělé zákroky, ale i útočníci hýřili kreativitou. Výsledkem bylo pohledné utkání plné šťastných odrazů a překvapivých branek.

04:50 - Gąsior Michal (Kus Ondřej) - 1:0
11:04 - Gabzdyl Adam (Zaremba Marek) - 1:1
13:44 - Zaremba Marek (Machowski Tomasz) - 1:2
25:53 - Nalewajka Adam (Gabzdyl Adam) - 1:3
26:31 - Wawrzyk Jiří (Růža Kristián) - 2:3
31:22 - Kožusznik Marek (Feber Vojtěch) - 2:4
45:01 - Gąsior Michal (Michalec Stanislav) - 3:4
46:40 - Daněk Aleš (Byrtus Radomír) - 4:4