27.10.2013 - MFL - Florbal Stonava - 3D Team 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)

Zápasy MFL následují v rychlém sledu po sobě. Po loňském vítězi jsme tentokrát nastoupili proti druhému týmu minulé sezony. Sestava doznala dvou změn: Michala Kozieła nahradil Marek KožusznikFilipa Jungu zastoupil Marek Wróbel.

I tentokrát se v první třetině oba týmy seznamovaly s hrou soupeře a byli jsme to my, kdo branku soupeře ohrožoval častěji. Z prvního gólu se však radoval 3D Team. Při naši přesilovce zaútočil, z následné rozehrávky z rohu pak vstřelil gól - 0:1. Naštěstí jsme do konce třetiny srovnali. Na vlas stejnou akcí proměnil Michal Gąsior - 1:1.

Druhá třetina patřila nám. V 18. minutě Dominik Andruška zpoza brány viděl dobře nabíhajícího Jiřího Wawrzyka, který sám před bránou měl dostatek času a prostoru - 2:1. Za 2 minuty jsme přidali další úspěch. Střela Andrušky cíl ještě nezasáhla, jeho pokus však dopravil do sítě Marek Wróbel - 1:3. Po dalších 2 minutách jsme udeřili znovu. Ondřej Kus uvolnil Marka Dovicu a radovali jsme se počtvrté. Bohužel do konce třetiny jsme stihli inkasovat. Akci 2 na 1 soupeř vyřešil ukázkově - 4:2.

Do poslední třetiny 3D Team doslova vlétl. My jsme se však nezalekli a brzy jsme přidali další zářez. Na správném místě stál opět Wróbel a jeho dorážka Dovicovy střely znamenala vedení už 5:2. Soupeř se nevzdával. Za 2 minuty snížil, když zachytil výhoz Fukaly a rychlou akci upravil na 5:3. Další gól v naší síti následoval po zaváhání Dovicy, a nechytatelné dělovce - 5:4. Do konce zbývalo necelých 7 minut a 3D Team se zdál být rozjetý. V naších myslích začaly vyvstávat vzpomínky na nepovedený závěr předchozího utkání, naštěstí jsme se nepoložili a dál bojovali. Vysvobození přinesla akce Wawrzyka, který utekl podél mantinelu, a jeho následná střela do horního růžku nám dala uklidňující vedení 6:4. V poslední minutě ztvrdil vítězství po osvědčené akci z rohu Gąsior - 7:4!

Co se nepodařilo minulý týden, vyšlo tentokrát. Tataráček sice nebyl, ale jak dosáhnout úspěchu jsme nezapomněli. Výborně chytající Daniel Fukala nám dal šanci na rychlé protiútoky do rozhozené obrany, čehož jsme dokázali využít. Potvrdili jsme, že předchozí výsledek nebyl náhodný a že pro ostatní rozhodně nebudeme snadným soustem.

11:03 - 3D Team - 0:1
14:05 - Gąsior Michal (Kus Ondřej) - 1:1
17:24 - Wawrzyk Jiří (Andruška Dominik) - 2:1
19:58 - Wróbel Marek (Andruška Dominik) - 3:1
21:46 - Dovica Marek (Kus Ondřej) - 4:1
28:58 - 3D Team - 4:2
32:27 - Wróbel Marek (Dovica Marek) - 5:2
34:54 - 3D Team - 5:3