3.11.2013 - MFL - Florbal Stonava - Goralia Team 3:5 (3:0, 0:1, 0:4)

Třetí zápas v MFL jsme hráli až od 20:15. Soupeřem nám byl třetí celek loňské sezóny. Sestava opět doznala změn. Návrat hlásili Michal Kozieł i Filip Junga.

Úvod utkání nám vyšel parádně. Hned ve 2. minutě se prosadil Jiří Wawrzyk, který bekhendem zužitkoval nahrávku Michala Gąsiora. Ve 4. minutě jsme už vedli 2:0. Adam Gabzdyl podnikl výlet do rozhozené obrany, nahrál Filipu Jungovi, který nepříliš prudkou střelou trefil odkrytou branku. V 6. minutě jsme udeřili potřetí. Wawrzyk uvolnil Dominika Andrušku, který netrefil míček ideálně, ale ten se přesto došoural do brány - 3:0! Soupeř se sice z gólového šoku otřepal a párkrát zahrozil, ale první třetina patřila nám.

Do druhé jsme bohužel vstoupili špatně. Neuběhlo ani 30 sekund a Goralia Team snížil. Soupeřův útočník si nejprve vychutnal Warzyka, pak Gabzdyla a nakonec i Fukalu - 3:1. Soupeř přidal na důrazu, začal více napadat a my jsme se už neprosazovali. Naštěstí jsme také neinkasovali.

Třetí třetina byla ještě horší. Soupeř na nás vlítnul, my jsme dělali chyby v rozehrávce i v obraně. Ve 32. minutě přišlo po zaváhání obrany snížení. Za 3 minuty už bylo srovnáno. Bohužel to nebylo vše. Uběhly 2 minuty a Goralia po sporném gólu vedla 3:4. Snažili jsme se vyrovnat, nebylo nám však souzeno. Konec našich nadějí přineslo vyloučení Wawrzyka minutu před koncem. Křečovitá hra bez brankáře gól nepřinesla, naopak gól do prázdné brány znamenal konečný výsledek 3:5.

Dnešní utkání se nám nepovedlo. Vedení 3:0 po 6 minutách nás ukolébalo. Od 2. třetiny nás soupeř přehrával agresivní hrou, na níž jsme nedokázali zareagovat. V obraně jsme měli problém rozehrát, v útoku vymyslet kloudnou akci. Chyběl pohyb, důraz i nasazení. Nezbývá, než se poučit z chyb a příště zahrál lépe.

01:48 - Wawrzyk Jiří (Gąsior Michal) - 1:0
03:20 - Junga Filip (Gabzdyl Adam) - 2:0
05:08 - Andruška Dominik (Wawrzyk Jiří) - 3:0
15:21 - Goralia Team - 3:1
31:48 - Goralia Team - 3:2
34:38 - Goralia Team - 3:3
36:12 - Goralia Team - 3:4
44:42 - Goralia Team - 3:5

Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.