30.11.2012 - Bílý tým - Černý tým 5:10 (0:4, 2:1, 1:3, 2:2)

Tentokrát jsme měli velkou účast. Černí byli kompletní, chyběl pouze brankář. Půjčili si proto Daniela Fukalu. Bílým chytal Dalibor Tůma. Jejich sestavu, oslabenou absencí kmenových hráčů, doplnily posily zvenčí. Marek Kožusznik, Michal Gąsior, Andrzej Wałoszek, Marian Polok, David Gališin a největší hvězda Marek Dovica. Měli jsme také jedno jubileum. Adam Gabzdyl tímto zápasem dovršil magickou hranici 100 odehraných zápasů.
Zápas začali lépe černí. Odraženou střelu Marka Wróbla dorazil do brány už v 50. sekundě oslavenec Gabzdyl - 0:1. V 9. minutě zvýšil na 0:2 Jiří Wawrzyk. Filip Junga z rohu nahrával a střela z první našla cestu do brány. 15. minuta přinesla vedení už 0:3. Špatnou rozehrávku bílých zachytil Wawrzyk a prudkou střelou dál gól. V 19. minutě Martin Mikeš chytře počkal na nabíhajícího Jungu, který sám před bránou nezaváhal - 0:4. Bílí měli šance, ale nedokázali je proměnit.
Úvod druhé čtvrtiny patřil opět černým. Wróbel po samostatném úniku potrestal další chybu v rozehrávce bílých. Perfektním blafákem zvýšil na 0:5. Bílí se prosadili až ve 30. minutě. Souboj v rohu vyhrál Kus, nahrál Tomáši Neuwirthovi, který svou typickou střelou vymetl horní růžek - 1:5. Bílé to povzbudilo. Přidali na důrazu a dočkali se dalšího úspěchu. Ve 37. minutě našel Wałoszek volného Kožusznika, ten měl dost času zamířit a další střelou do růžku snížil na 2:5.
Bílí mohli zápas ve třetí čtvrtině zdramatizovat, ale to odmítl už ve 45. minutě Radomír Byrtus, který využil dobrou přihrávku Wróbla - 2:6. Ještě hůř pro bílé bylo ve 48. minutě. Adam Nalewajka vystihl další špatnou rozehrávku, připravil si střelu a zpoza obránce zvýšil na 2:7. Bílí snížili po krásné akci v 57. minutě. Marek Dovica obehrál pár hráčů a předložil luxusní přihrávku Wałoszkovi, který číhal u tyčky Fukalovy branky - 3:7. Černí ještě stihli dát další branku. Rychlou akci po ose Mikeš-Junga zakončil druhý jmenovaný střelou na bližší tyč Tůmovy branky - 3:8.
Pokud chtěli bílí pomýšlet na zdramatizování utkáni, museli dát brzy gól. Jenže snížení přišlo až v 69. minutě. Richard Wagner nahodil obloučkem míček do útočného pásma. Obránce míček zpracoval, ale jen pro číhajícího Dovicu, který si už věděl rady - 4:8. Jenže v 72. minutě Vojtěch Feber nahrál Mikešovi a bylo to 4:9. Do konce zápasu padlo ještě po jedné brance na každé straně. Nejprve v 77. minutě Kus oslovil Neuwirtha, který ze vzduchu trefil přesně - 5:9. Poté černí završili desítku; po drzém průniku Wróbla a jeho nahozením před bránu, tečoval míček dobíhající Wawrzyk. Jeho branka dvě sekundy před koncem znamenala nejen Wawrzykův hattrick, ale i konečné skóre 5:10.
Černí tak vyhráli trochu nečekaně velkým rozdílem. Nečekaně proto, že bílí měli v sestavě více "talentů". Doplatili zřejmě na nesehranost a výkon brankáře Fukaly, což dokazuje nejen skóre první čtvrtiny, ale i celého zápasu.

00:50 - Gabzdyl Adam (Wróbel Marek) - 0:1
08:17 - Wawrzyk Jiří (Junga Filip) - 0:2
14:41 - Wawrzyk Jiří (bez asistence) - 0:3
18:51 - Junga Filip (Mikeš Martin) - 0:4
22:31 - Wróbel Marek (bez asistence) - 0:5
29:53 - Neuwirth Tomáš (Kus Ondřej) - 1:5
36:31 - Kožusznik Marek (Wałoszek Andrzej) - 2:5
44:07 - Byrtus Radomír (Wróbel Marek) - 2:6