4.10.2013 - Bílý tým - Černý tým 9:8 (1:1, 2:0, 2:5, 4:2)

Tentokrát dorazilo solidních 19 hráčů. Bílý tým vyztužil Marek Duda, černý Michał Fryz. Jelikož někdo opět zničil světelnou tabuli, museli jsme se poprvé spokojit jen s "obyčejnými hodinami".

Začátek utkání vypadal, jako když se tasemnice vleče ze závodní jídelny. Brankově se prosadil v 7. minutě Marek Wróbel. Bílí odpověděli v 18. minutě a stejně jako černí se trefili z dorážky. Tím, kdo se nejrychleji zorientoval před bránou, byl Michal Kozieł - 1:1.

I druhá část pokračovala v líném tempu. Šťastná trefa Michala Gąsiora znamenala vedení bílých 2:1. Další branku přidali bílí ve 34. minutě, kdy si z druhé vlny naběhl Jiří Wawrzyk - 1:3. Černí se v této části neprosadili, jejich útočné choutky často končily nepřesnými střelami nebo ztrátou míčku. Dobře pracující obrana v čele s Chorzempou však nedopustila větší příděl.

Černí se střelecky neprobudili ani na začátku třetí čtvrtiny. Bílí tak mohli navýšit svůj náskok. Po pěkné kombinaci s Gąsiorem skóroval Wawrzyk a následně Andruška zakončil své sólo kličkou do bekhendu - 5:1. Teprve pak se černí rozstříleli. Do útoku zavelel jako správný náčelník Nalewajka, jehož přesná přihrávka před bránu našla skórujícího Dovicu. Černí najednou byli jako pokropení živou vodou a utkání konečně dostalo náboj. Za 2 minuty snížil Junga z rychlého protiútoku. Další gól přidal po přesné střele Dovica a když v 58. minutě završil hattrick, bylo srovnáno - 5:5. Dílo zkázy dokonal Nalewajka, který předvedl důraz na brankovišti.

V načatém díle zkázy Nalewajka pokračoval, tentokrát však posadil do sedla bílý tým. Jeho chybnou rozehrávku potrestal Wawrzyk. V 64. minutě dostal Wawrzyk příliš prostoru a bylo to 7:6. 2 minuty na to se dalekonosnou střelou prezentoval Kus, následován další trefou agilního Wawrzyka, která znamenala tříbrankové vedení (9:6). V poslední desetiminutovce si vzali slovo černí. V 73. minutě získal na půli míček Gabzdyl a poslal ho na Dovicu, který si věděl rady. Když 2 minuty před koncem snížil na rozdíl jediné branky střelou z dálky Junga, bylo zaděláno na drama. Jenže Fukala už neinkasoval a z vítězství se mohli radovat bílí.

Utkání se rozjíždělo pomalu jako už dlouho ne. Teprve 2. branka černých znamenala změnu a učinila ze zápasu zajímavou přestřelku, ve které kromě Wawrzyka předvedli své umění i oba brankáři.