5.1.2014 - MFL - Florbal Stonava - Ossiko Třinec 3:7 (1:3, 2:2, 0:2)

První utkání odvet jsme sehráli proti dosud neporaženému Ossiku Třinec.

Ossiko na nic nečekalo a začalo do nás bušit hned od začátku. Ve 4. minutě využilo okénka v naší obraně a vedlo 0:1. I my jsme měli pár nadějných šancí, ale gól jsme nedali. V 11. minutě udeřilo Ossiko podruhé po tečované střele. Ve 13. minutě jsme nedokázali při závaru u naší branky míček vyhodit a soupeř trestal potřetí… Jiskřička naděje svitla 6 vteřin před koncem. Marek Wróbel chytře vystřelil do protipohybu brankáře a snížil na 1:3.

Druhou třetinu jsme nezačali dobře. Soupeř nás dokonale vyťukal a cesta do brány už byla snadná - 1:4. Jenže hned vzápětí jsme zaútočili a bylo to 2:4. Střela Jirky Wawrzyka propadla gólmanovi přes ruku. Wawrzyk tak odčinil své zaváhání při předchozí brance. Jenže ve 22. minutě nepřesně rozehrál na útočícího Nalewajku, míčku se zmocnil osamocený útočník Ossika, který zvýšil na 2:5. Jirka je ale bojovník a pomohl ke snížení. Ve 27. minutě předvedla celá pětice Kus-Kozieł-Gąsior-Wawrzyk-Wróbel krásnou kombinační akci, na kterou byla obrana Ossika krátká. Zakončující Wróbel si naběhl před bránu, kde mu balónek jako na stříbrném podnose předložil Wawrzyk a bylo to 3:5.

Utkání jsme mohli zdramatizovat, viditelně nám však chyběly síly i schopnosti, takže konečný výsledek 3:7 je vzhledem k průběhu poslední třetiny pro nás milosrdný.

Utkání skončilo podle papírových předpokladů. Ke cti nám slouží, že jsme se i za nepříznivého stavu snažili překonat lepšího soupeře. Hlavně pětka vedená Gąsiorem dnes předvedla, že se dá hrát s každým.

03:09 - Ossiko Třinec - 0:1
10:11 - Ossiko Třinec - 0:2
12:50 - Ossiko Třinec - 0:3
14:54 - Wróbel Marek (Gąsior Michal) - 1:3
17:29 - Ossiko Třinec - 1:4
19:48 - Wawrzyk Jiří (Wróbel Marek) - 2:4
22:46 - Ossiko Třinec - 2:5
26:23 - Wróbel Marek (Wawrzyk Jiří) - 3:5