5.4.2013 - Bílý tým - Černý tým 8:7 (0:2, 3:3, 3:1, 2:1)

Na prvním utkání nového kvartálu byla plná účast. Poprvé za nás hrál Stanislav Filip, který se dokonce v poslední čtvrtině ujal role rozhodčího. Příčina plné účastí byla nasnadě - pozápasové posezení.

První čtvrtinu zvládli lépe černí. Nabuzení touhou odčinit minulou prohru, snažili se nasypat co nejvíc gólů. Jenže mág v bráně Daniel Fukala povolil jen dvakrát. Nejprve se ve 14. minutě prosadil Jiří Wawrzyk po uvolnění Adama Gabzdyla. Podruhé v 19. minutě sám Gabzdyl zakončil akci Adama Nalewajky - 0:2.

Do druhé dvacetiminutovky bílí vstoupili famózně. Za devět minut využili tři chyby v obraně černých a obrátili skóre. Na branku Ondřeje Kuse navázal dvěma zásahy Radomír Byrtus - 3:2. Černí byli dole, navíc se jim nedařila kombinace. Průlom zařídil Marek Wróbel, který v rozmezí pěti minut dvakrát uvolnil Mariana Poloka, a černí rázem vedli - 3:4. Když v závěru čtvrtiny přidal další branku Jiří Wawrzyk, který těžil z přihrávky Filipa Jungy, měli černí opět dvoubrankový náskok - 3:5.

Bílí o přestávce dobili baterky a po dvou minutách snížili. Pavel Blus přihrával Michalu Gąsiorovi, který prostřelil Tomasze Chorzempu - 4:5. Za dvě minuty Gabzdyl našel Marka Kožusznika a černí zase vedli o dvě branky - 4:6. Minutu na to připravil Gąsior gól pro Kuse - 5:6. Vyrovnání zařídil svým třetím gólem Byrtus.

Začátek poslední části? Opět branka bílých. Stanislav Michalec nahrával a Gąsior zařídil bílým vedení. Černí odpověděli až v 71. minutě. Skvěle hrající Gabzdyl využil pěkné přihrávky Wróbla - 7:7. Remízový zápas rozhodl Gąsior. V 78. minutě potrestal další nepozornost v obraně černých a vystřelil bílým vítězství.

Černí po minulém debaklu zlepšili výkon, na vítězství to však nestačilo. Bílí předvedli svůj standard - zajištěná obrana a smrtící brejky. Těší nás příslib Standy Filipa, který nám bude dělat rozhodčího i na příštích trénincích.

13:52 - Wawrzyk Jiří (Gabzdyl Adam) - 0:1
18:35 - Gabzdyl Adam (Nalewajka Adam) - 0:2
20:21 - Kus Ondřej (bez asistence) - 1:2
22:32 - Byrtus Radomír (bez asistence) - 2:2
28:13 - Byrtus Radomír (bez asistence) - 3:2
30:08 - Polok Marian (Wróbel Marek) - 3:3
35:33 - Polok Marian (Wróbel Marek) - 3:4
39:30 - Wawrzyk Jiří (Junga Filip) - 3:5