5.5.2013 - HFL - Florbal Stonava - Bazinga Ostrava 7:0 (3:0, 4:0)

První zápas nově vzniklé Hornické Florbalové Ligy, kterou pořádáme, jsme hráli s neznámým celkem z Ostravy. Místo původně nominovaného Adama Gabzdyla nastoupil Marek Wróbel. A byla to dobrá volba.

Úvodní oťukávačka skončila dost rychle. Ve 2. minutě Jiří Wawrzyk nahrával před bránu tak šikovně, že míček skončil za zády ostravského brankáře - 1:0. Další branku jsme přidali v 10. minutě. Michal Kozieł na svém útočném výletě našel před bránou volného Michala Gąsiora, který pohodlně zvýšil na 2:0. Po této brance jsme hru uklidnili a čekali na další šance. Proměnili jsme až tu v 18. minutě, kdy zafungovala spolupráce Wawrzyka s Jungou - 3:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s vědomím, že náš náskok je dostatečný, ale také s respektem k soupeři. Příděl gólů do brány hostů se naštěstí nezastavil. Ve 27. Minutě našel Junga Wróbla a ten uklidil míček do branky - 4:0. Ve 29. minutě Wróbel propasíroval míček pod brankářem a radovali jsme se popáté. Ve 32. minutě byl vyloučen hostující hráč na 2 minuty. Přesilovku jsme využili 4 sekundy před koncem trestu. Junga opět našel Wróbla, který bekhendem dovršil hattrick - 6:0. Ve zbytku zápasu jsme trochu polevili, ale jen v důrazu, pořád jsme hráli pozorně, abychom si nepokazili dobrý výsledek. A přidali jsme i branku. Ve 39. minutě nahrál Nalewajka Wawrzykovi, který z otočky uzavřel skóre.

Do HFL jsme vstoupili skvěle. Těší nás jak vychytaná nula Daniela Fukaly, tak brankový příděl v soupeřově síti.

 

Statistika zápasu:
01:49 - Wawrzyk Jiří (bez asistence) - 1:0
09:51 - Gąsior Michal (Kozieł Michal) - 2:0
17:04 - Junga Filip (Wawrzyk Jiří) - 3:0
26:49 - Wróbel Marek (Junga Filip) - 4:0
28:19 - Wróbel Marek (Wawrzyk Jiří) - 5:0
33:19 - Wróbel Marek (Junga Filip) - 6:0
38:20 - Wawrzyk Jiří (Nalewajka Adam) - 7:0

 

Sestava týmu:

Daniel Fukala (B)

Michal Kozieł (O), Pavel Blus (O) - Adam Nalewajka (O), Vojtěch Feber (O)

Michal Gąsior (Ú), Ondřej Kus (Ú), Stanislav Michalec (Ú) - Filip Junga (Ú), Marek Wróbel (Ú), Jiří Wawrzyk (Ú)