7.12.2012 - Bílý tým - Černý tým 8:13 (1:3, 0:9, 4:1, 3:0)

S příchodem zimy zaznamenáváme menší účast. Třináct hráčů do pole je nejmenší počet od 14. 9. 2012, proto jsme byli rádi, že se po dlouhé době objevil Radek Böhm, a také jeden nováček, jmenovitě Lukáš Wojtowicz. Radomír Byrtus, jinak člen černého družstva, nastoupil za bílé.
Černí se pustili do soupeře bez bázně a hany. Hned v úvodu 4. minuty využil svou šanci Adam Gabzdyl, který po pěkném uvolnění od Martina Mikeše skóroval nad rameno brankáře bílých - 0:1. V 9. minutě Mikeš nahrával Filipu Jungovi, který vymetl horní růžek branky - 0:2. Ve 12. minutě vzal Mikeš zodpovědnost na sebe. Po pěkném sólu zvýšil na 0:3. Bílí se vrátili do zápasu brankou 30 sekund před koncem čtvrtiny. Michal Gąsior zpoza brány našel díru v postoji brankáře černých - 1:3.
Druhá čtvrtina naplnila prorocká slova zraněného zapisovatele Michala Kozieła a stala se doslova pohromou pro bílé. Jejich už tak děravá obrana přestala fungovat úplně a nebohý a zanedlouho notně naštvaný Fukala na všechno sám nestačil. Už ve 22. minutě Jiří Wawrzyk nahrával z rohu před bránu a nekrytý Marek Wróbel z voleje dával na 1:4. Skutečná smršť přišla záhy: 26. minuta - branka Wawrzyka - 1:5. 27. minuta - Wróbel nadvakrát překonává brankáře - 1:6. 28. minuta - Wawrzyk překrásně uvolňuje Wróbla - 1:7. 29. minuta - Mikeš skóruje do prázdné brány po přihrávce Wawrzyka - 1:8. 31. minuta - Junga proměňuje sólo - 1:9. 34. minuta - Mikeš využil většího důrazu před bránou - 1:10. 38. minuta - Wróbel trefil z první přihrávku Jungy - 1:11. 39. minuta - Mikeš vybojoval míček a uzavřel skóre čtvrtiny - 1:12. Po této kanonádě posílil Martin Mikeš bílý tým, aby alespoň trochu zmírnil převahu černých.
Mikešův přestup bílé povzbudil a hned ve 41. minutě nachytal Gąsior příklepem nerozchytaného Tomasze Chorzempu - 2:12. Ve 44. minutě Kus totožnou střelou snížil na 3:12. Ve 47. minutě Gąsior znovu zpoza brány dával na 4:12. Bílí s příchodem Mikeše ožili v útoku, ale obrana pořád hořela. Černí, vědomi si svého náskoku, polevili. Jedinou branku této čtvrtiny vstřelil v 55. minutě po další chybě obrany Wawrzyk - 4:13. V 57. minutě Gąsior svým čtvrtým gólem snížil na 5:13.
V poslední čtvrtině se opět projevil um brankáře Fukaly, který nedovolil černým skórovat. Bílí tak dostali šanci výsledek zkorigovat. Nejprve v 64. minutě vyrobil minelu Chorzempa, který neudržel nahození Mikeše a volný míček doklepl do odkryté branky Dalibor Tůma - 6:13. Pak se ještě dvakrát prosadil Mikeš (v 71. a 74. minutě). Jelikož jsme začali později, museli jsme končit čtyři minuty před vypršením řádné hrací doby. O výsledku však bylo dávno rozhodnuto.
Bílí doplatili na neúčast svých kmenových hráčů. Jindy spolehlivá obrana připomínala řešeto. Černí se přesvědčili, že když bílí nemají obránce, může útočná souhra fungovat. Absolutně perfektní zápas odehrál Martin Mikeš, který si připsal 11 kanadských bodů a vyšvihl se tak do čela tabulky produktivity.

Bílý tým:
  Daniel Fukala   (B) - Pavel Blus (O), Dalibor Tůma (O) - Ondřej Kus (Ú), Michal Gąsior (Ú), Radomír Byrtus (Ú) - Lukáš Wojtowicz (Ú), Martin Mikeš (Ú) - od 3. čtvrtiny

Černý tým:
Tomasz Chorzempa (B) - Adam Nalewajka (O), Adam Gabzdyl (O) - Radek Böhm (O) - Filip Junga (Ú), Martin Mikeš (Ú) - do 2. čtvrtiny, Jiří Wawrzyk (Ú) - Marek Wróbel (Ú)