7.12.2014 - MFL - Florbal Stonava - Válec Team 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Zápas očima Michala Gąsiora:

V pátém kole MFL jsme nastoupili ve žlutých dresech proti útočně laděnému týmu Válce. Naši taktiku jsme se snažili stejně jako proti Ossiku postavit na důsledné obraně a rychlých protiútocích. Již od začátku zápasu bylo jasné, že to nebude zcela jednoduchý úkol, protože hráči Válec Teamu se svým aktivním pojetím a neustálou výměnou pozic dostávali do nebezpečných střeleckých pozic. V první pětiminutovce se tak dostali do vedení 2:0. V žádném případě jsme nechtěli složit zbraně. Ještě v první třetině, po asistenci našeho brankáře Daniela, snížil na 2:1 hezkou střelou pod břevno Janek Ćmok a následně, těsně před první sirénou, srovnal Filo na 2:2. Druhá třetina moc branek nepřinesla. Ve 21. minutě se opět dostal do vedení Válec Team. Za zmínku ve druhé třetině stojí ještě naše přesilová hra, která přinesla tři vyložené gólové šance. Bohužel ani jedna v síti neskončila. Ve 34. minutě závěrečného dějství bylo opět srovnáno. Po pěkné kombinaci Ćmok, Kožusznik druhý jmenovaný vsítil na 3:3. Naše vedení netrvalo však dlouho a za další dvě minuty jsme opět prohrávali. Na všech hráčích Stonavy bylo vidět, že moc chtějí urvat alespoň bod. Pokusili jsme se i o závěrečnou hru bez brankáře. Do konce utkání se ale stav již nezměnil. Zápas lze po stránce bojovností a pohybu hodnotit kladně, ale tentokrát výrazně scházela kvalita přihrávek a kombinací. Samozřejmě jako ve většině případů i tentokrát nás držel skvělými zákroky Daniel Fukala.

02:41 - Válec Team - 0:1
03:58 - Válec Team - 0:2
11:39 - Ćmok Jan (Fukala Daniel) - 1:2
14:09 - Junga Filip (Nalewajka Adam) - 2:2
20:33 - Válec Team - 2:3
33:57 - Kožusznik Marek (Ćmok Jan) - 3:3
35:30 - Válec Team - 3:4

Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0.