7.6.2013 - Bílý tým - Černý tým 11:16 (1:3, 4:4, 4:5, 2:4)

Na pátečním tréninku jsme zaznamenali dalšího nováčka. Byl jim Jan Chovan, člen Eagles Orlová, který doprovodil Stanislava Filipa a Marka Dovicu - čerstvého majitele permanentky na letní měsíce. Do brány bílých zaklekl Dalibor Tůma, jenž nahradil zraněného Daniela Fukalu.

První branku zápasu obstaral v 7. minutě Marek Wróbel, který trefil nahrávku Filipa Jungy. Na 0:2 zvýšil střelou do prázdné brány Junga, jehož uvolnil Dovica. Stejným způsobem snížil Radomír Byrtus po akci Michala Gąsiora. Brankový účet 1. čtvrtiny uzavřel Pavel Blus, který tečoval nahrávku Wróbla - 1:3.

Druhou čtvrtinu otevřely dvě branky černých. Nejprve Michal Kozieł vyslal do úniku Jungu, který blafákem nedal šanci Tůmovi. Pak si role vyměnili a Kozieł zakončil akci prudkou střelou od mantinelu - 1:5. Bílí snížili ve 26. minutě, kdy kombinační akci zakončil Chovan. Na tuto branku odpověděl Dovica, který zamířil pod víko Tůmovy branky - 2:6. Následovaly dva góly bílých. Nejprve Chovan prostřelil nejen bránícího Nalewajku, ale i Chorzempu v bráně, hned nato Gąsior využil další chybu v obraně černých, obkroužil bránu a zavěsil - 4:6. Ve 38. minutě si Adam Gabzdyl naběhl na nahrávku Dovicy a svůj sólový únik zakončil bekhendovou střelou. V zápětí snížil Byrtus, který využil své rychlosti, oběhl pomalého Nalewajku a sám před gólmanem si už věděl rady - 5:7.

Bílí dál tlačili na pilu. Hned v první minutě třetí části skóroval Gąsior. Při rozehrávce trestňáku obrana černých zaspala a střelec měl moře času na vstřelení gólu. O dvě minuty později opláceli černí stejnou mincí. Střelcem byl Gabzdyl - 6:8. Bílé to nepoložilo a dál bušili do černé obrany. Po spolupráci dvojice Byrtus-Chovan a po gólu každého z nich bylo ve 47. minutě srovnáno - 8:8. Černí si ale vedení vzali zpět. Byl to Kozieł, který postupně zužitkoval přihrávky Gabzdyla a Wróbla. Poté, co Wróbel proměnil rychlý protiútok, vedli černí v 55. minutě 8:11. Za bílé snížil po samostatné akci Neuwirth, ale černí přidali další branku. Výhoz Chorzempy přetavil v gól Dovica (9:12) a bylo rozhodnuto.

Po čtyřech minutách poslední části to bylo už 9:14. Nejprve si dali repete ChorzempaDovicou, pak kombinační akci zakončil Junga. Bílí stihli ještě potrestat chyby Nalewajky a Wróbla, poslední slovo však měli černí. Dvěma góly v 72. minutě uzavřeli skóre na 11:16.

Brankově bohaté utkání ovlivnily změny v obou družstvech a absence Daniela Fukaly.

06:25 - Wróbel Marek (Junga Filip) - 0:1
11:53 - Junga Filip (Dovica Marek) - 0:2
15:59 - Byrtus Radomír (Gąsior Michal) - 1:2
18:43 - Blus Pavel (Wróbel Marek) - 1:3
20:57 - Junga Filip (Kozieł Michal) - 1:4
21:37 - Kozieł Michal (Junga Filip) - 1:5
25:11 - Chovan Jan (Gąsior Michal) - 2:5
28:00 - Dovica Marek (Nalewajka Adam) - 2:6