8.2.2013 - Bílý tým - Černý tým 17:6 (6:1, 6:2, 2:2, 3:1)

Období nemocí se podepsalo i na našem týmu. Tentokrát přišlo jen jedenáct hráčů týmu, proto jsme pozvali i dva přespolní, jmenovitě Radka Böhma a Juru Gąsiora.

Hned od začátku utkání si bílí vytvořili tlak, branku však z něho nevytěžili. Ta přišla, až když se hra trochu vyrovnala. V 9. minutě Tomáš Neuwirth zužitkoval pas Michala Kozieła. Další branka padla ve 14. minutě, kdy vedení bílých navýšil novic J. Gąsior. Převahu bílých potvrdila 17. minuta, kdy se prosadil Kozieł a znovu J. Gąsior - 0:4. Bílou gólovou smršť pak přerušil Marek Wróbel, kterého pěkně uvolnil Marek Kožusznik - 1:4. Jenže bílí brankami J. Gąsiora, který dovršil hattrick, a Kozieła ustálili skóre po 1. čtvrtině na 1:6.

Černí chtěli ještě zápas zachránit. Už po 21 sekundách druhé části se trefil Filip Junga a snížil na 2:6. Jenže obraz hry se nezměnil. Bílí své ofenzivní výpady zakončovali brankami. Dalších šest branek v sítí Tomasze Chorzempy rozhodlo zápas. Trefili se postupně Michal Gąsior, Jerzy Gąsior, Neuwirth, znovu M. Gąsior a 2x Neuwirth (druhý hráč, který završil hattrick). Za černé pak snížil 5 sekund před koncem čtvrtiny Wróbel (3:12).

Třetí třetina už byla vyrovnanější. Bílí polevili s vidinou velkého náskoku a černí tak měli trochu více možností snížit hrozivé skóre. Jenže na gól Jungy odpověděli bratři Gąsiorové a bylo to o deset branek. Wróbel pak ještě dokázal snížit na 5:14.

Poslední čtvrtina se dohrávala jen z povinnosti. M. Gąsior dvěma brankami zvýšil na 5:16. V poslední minutě se vysněného gólu dočkal i Ondřej Kus. 40 sekund před koncem ještě pokazil Junga Fukalovi statistiky a snížil na konečných 6:17.

Zápas jasně ovládli bílí. I když jich bylo jen šest do pole, neměli slabé místo a s přehledem toho využili. Do branky jim padlo téměř všechno. Když se k nim přidal ve výtečné formě chytající Fukala, neměli černí šanci. Na debakl si černí zadělali špatným pohybem a velkým množstvím nepřesných rozehrávek. Nezbývá než doufat, že se oba celky poučí - bílí ze své dobré hry a předvedou ji opakovaně, černí ze své špatné a příště zahrají lépe.

08:26 - Neuwirth Tomáš (Kozieł Michal) - 1:0
13:59 - Gąsior Jerzy (Neuwirth Tomáš) - 2:0
16:38 - Kozieł Michal (bez asistence) - 3:0
16:55 - Gąsior Jerzy (Gąsior Michal) - 4:0
17:43 - Wróbel Marek (Kožusznik Marek) - 4:1
18:03 - Gąsior Jerzy (bez asistence) - 5:1
19:33 - Kozieł Michal (Neuwirth Tomáš) - 6:1
20:21 - Junga Filip (bez asistence) - 6:2