8.9.2013 - Florbal Stonava - Sokol Petřvald 10:6 (2:2, 1:3, 7:1)

Poslední přípravné utkání před AHFL jsme odehráli proti Sokolu Petřvald. Chtěli jsme dát příležitost těm, kteří odehráli méně zápasů, nakonec jsme však z důvodů absencí byli rádi, že se sešlo alespoň 10 hráčů do pole.

Do zápasu jsme vstoupili úspěšně. Dalekonosná střela Radomíra Byrtuse se odrazila od stehna Dominika Andrušky a po dvou minutách jsme vedli. Druhá branka přišla v 7. minutě. Pavel Blus nahrával z rohu před bránu Adamovi Gabzdylovi, který chtěl střílet po otočce, jenže míček mu sjel tak šikovně, že zapadl do brány - 2:0. Po tomto úvodu jsme polevili a soupeř vycítil šanci. První branku dal po přesné střele z křídelního prostoru v 11. minutě. Srovnání přišlo v 18. minutě. Nepřesný pokus Nalewajky o vysunutí Kuse zachytil soupeř a trefil přesně pod víko Chorzempovy branky.

Druhou třetinu jsme nezačali dobře. Ve 23. minutě špatně střídal Pavel Blus a hráči Sokola šli 3 na 1 - 2:3. Srovnali jsme za dvě minuty po přesné střele Ondřeje Kuse. Vyrovnaný stav vydržel až do 39. minuty. To naše obrana dvakrát neuhlídala útočníky Petřvaldu. Nejprve si jejich hráč vyběhl zpoza brány a měl dostatek prostoru k přesné střelbě, následně soupeř uspěl z dorážky - 3:5.

Hned na začátku třetí části se do útočného pásma prokličkoval Gabzdyl, nabil Kusovi a ten z první rozvlnil síť - 4:5. v 50. minutě jsme srovnali. Gabzdyl krásně uvolnil Kubalu, který byl sám před bránou. Následovala gólová smršť. V 54. minutě se znova Gabzdyl zbavil obránce, vyběhl před bránu, kde mu soupeř míček sice vyrazil, ale jen před dobíhajícího Kožusznika, který mířil přesně. O minutu později řádili Richard Wagner a Dominik Andruška. První jako nahrávač, druhý jako střelec. Dvě branky, které tato dvojice zařídila, znamenaly vedení 8:5. Soupeř sice snížil po rychlém protiútoku, naše ofenzíva však odpověděla dalšími dvěma zásahy. V 58. minutě se nenechal před brankou odstavit Nalewajka a bekhendem pod víko zvýšil na 9:6. Jubilejní desátou branku dal Kožusznik po kombinaci s Byrtusem půl minuty před koncem.

Po zlepšeném výkonu v poslední třetině jsme zápas zvládli. Nutno podotknout, že ani první dvě třetiny jsme nebyli horší, ale dělali jsme více chyb. Naštěstí nás jistými zákroky podržel Tomasz Chorzempa a dal nám šanci na zvrat.