9.2.2014 - MFL - Florbal Stonava - FBC Spiders 3:6 (1:4, 2:1, 0:1)

Dnešní utkání bylo vpravdě historické, poprvé jsme nastoupili bez našeho tradičního kapitána a trojnásobného železného muže Adama Nalewajky. Snad to bylo jeho nepřítomností, snad naší dekoncentrací, ale než zápas pořádně začal, už jsme prohrávali 2:0. Zbraně jsme pochopitelně nesložili a díky spolupráci bratří Gąsiorových snížili na 2:1. Po dalších individuálních chybách jsme však na konci první třetiny ztráceli 3 góly.

Do druhé části jsme vstoupili aktivně a díky trefám Jungy a Dovicy jsme znovu prohrávali jen o gól - 4:3, konec jsme však nezvládli a opět inkasovali.

V poslední třetině chtěly oba týmy rozhodnout, branky však nepřicházely. Nabídnuté přesilovky jsme nevyužili, naopak při jedné z nich nám soupeř utekl. Záchranná brzda, za níž zatáhl Junga, přišla pozdě a sudí pískal trestné střílení. Při něm se náš gólman sice blýsknul, pošramocenou pověst si však nezachránil. Jak správně vylovit míček ze sítě si procvičil ještě ve 44. minutě, kdy nám soupeř zabil poslední hřebík do rakve.

S postupem do play off to vypadá bohužel bledě. Utkání rozhodla lepší produktivita Spiderů a kolektivně individuální hrubky. Za prohru může ve značné míře menší podpora diváků, špatný povrch, horší strana, nefungující časomíra, příliš silné osvětlení, málo laviček v šatně a samozřejmě míček, který byl zbytečně moc děravý a odrážel se zásadně jen k soupeři.